بخشنامه مسابقات درساژ فدراسیون جهانی سوارکاری (FEI Dressage World Challenge)

1400/05/01 | بخشنامه ها
متن خبر :


بخشنامه مسابقات درساژ فدراسیون جهانی سوارکاری 2021

(FEI Dressage World Challenge 2021)

 

به اطلاع مي رساند فدراسیون سوارکاری ج.ا.ا. در نظر دارد در امتداد دوره رویدادهای آموزشی رشته های سوارکاری (ESEE) که با هدف تربیت داور و مربی ملی درساژ از تاریخ 10 الی 14 مرداد 1400 در مجموعه سوارکاری دشت بهشت برگزار می گردد، مسابقات درساژ فدراسیون جهانی سوارکاری 2021 را نیز منوط به دریافت مجوز برگزاری از فدراسیون پزشکی برگزار نماید.  

 

شرکت کنندگان در مسابقات درساژ فدراسیون جهانی سوارکاری باید پس از احراز مالکیت اسب خود در معاونت فنی و ثبت نام از طریق وب سایت فدراسیون، عکس پاسپورت خود را به همراه عکس پاسپورت اسب خود (عکس تمامی صفحات مشخصات) از طریق واتس اپ به شماره 09127695034 برای بخش بین­الملل (خانم اسماعیلی) ارسال نمایند. لازم به ذکر است عدم ارسال مدارک تا ساعت 14:00 روز شنبه 9 مرداد 1400 به منزله انصراف از ثبت نام تلقی خواهد شد و ثبت نام این افراد صورت نخواهد پذیرفت. ضمنا ثبت نام از طریق وب سایت فدراسیون نیز تنها تا ساعت و تاریخ فوق الذکر امکان پذیر است.

 

1.     نام رویداد : مسابقات درساژ فدراسیون جهانی سوارکاری

2.     تاریخ برگزاری: 14 مرداد 1400 (با حضور داور خارجی FEI، آقای Peter Hansaghy)

3.     محل برگزاری: تهران، مجموعه سوارکاری دشت بهشت

4.     محل ثبت نام: درگاه وب سایت فدراسیون سوارکاری 

5.     تاریخ ثبت نام نهایی: حداکثر تا ساعت 14:00 روز شنبه 9 مرداد 1400

6.     مبلغ ثبت نام: برای هر روز به ازای هر اسب:

·        رده Youth: 2،500،000 ریال + 9% ارزش افزوده (ظرفیت ثبت نام: 11 نفر)

·        رده Senior I: 3،000،000 ریال + 9 % ارزش افزوده (ظرفیت ثبت نام: 10 نفر)

·        رده Senior II: 3،500،000 ریال + 9% ارزش افزوده (ظرفیت ثبت نام: 7 نفر)

·        رده PSG: 4،000،000 ریال + 9% ارزش افزوده (ظرفیت ثبت نام: 6 نفر)

·        رده Intermediate I: 4،000،000 ریال + 9% ارزش افزوده (ظرفیت ثبت نام: 6 نفر)

7.     شروع تست به ترتیب از پایین ترین رده به بالاترین رده به شرح ذیل:

1.     Youth  2. Senior I  3. Senior II  4. PSG  5. Intermediate I

8.     ساعت بازدید دامپزشکی: 8:00 صبح

9.     شروع مسابقه: 9:00


شرایط فنی

 

مسابقات درساژ فدراسیون جهانی سوارکاری مطابق با  قوانین رویدادهای درساژ، ویرایش بیست و پنجم، لازم الاجرا از تاریخ 1 ژانویه 2021 و مقررات عمومی FEI، مقررات مربوط به پونی ها و مقررات دامپزشکی می باشد.

 

ماده 1: کلیات

 

1.1.          حداکثر تعداد شرکت کننده در این رویداد در کل 40 نفر می باشد.

1.2.          مسابقات درساژ فدراسیون جهانی سوارکاری شامل رده های ذیل می باشد:

·                      Intermediate I (تست مربوطه: FEI Intermediate Test، ویرایش 2009، نسخه به روزرسانی شده 2020) (رده سنی: شروع 16 سالگی به بالا) (تست پیوست می باشد)

·                     Prix St-Georges (تست مربوطه: FEI Prix St-Georges، ویرایش 2009، نسخه به روز رسانی شده 2018) (رده سنی: شروع 16 سالگی به بالا) (تست پیوست می باشد)

·                     Senior II (تست مربوطه: FEI Junior Team Competition Test، ویرایش 2009، نسخه به روز رسانی شده 2018) (رده سنی: شروع 16 سالگی به بالا) (تست پیوست می باشد)

·                     Senior I (تست مربوطه: FEI Children Individual Competition Test، ویرایش 2020) (رده سنی: شروع 16 سالگی به بالا) (تست پیوست می باشد)

·                     Youth (رده جوانان) (تست مربوطه: FEI Children Team Competition Test، ویرایش 2020) (رده سنی: 12 تا 16 سال) (تست پیوست می باشد)

1.3.          حداقل سن اسب برای شرکت در هر رده به شرح ذیل می باشد:

·        حداقل 5 سال برای رده Senior I

·        حداقل 6 سال برای رده Youth و Senior II

·        حداقل 7 سال برای رده PSG و Intermediate I

1.4.          هر زوج اسب و سواری که در هر رویداد FEI (CDI، بازی های منطقه ای و/یا قهرمانی های منطقه ای بزرگسالان) در تست هایی بالاتر از رده Intermediate I شرکت کرده باشند، تحت شرایط ذیل میتوانند/نمی توانند در این رویداد شرکت نمایند:

·                   اگر زوج اسب و سوار در تورهای متوسط (طبق ماده 422.3.5 قوانین درساز) با امتیازی کمتر از 65% شرکت کرده باشند، این زوج اجازه شرکت در در رده PSG و/یا Intermediate I را دوباره در سال بعد خواهند داشت.

·                   اگر زوج اسب و سوار در تورهای متوسط (طبق ماده 422.3.5 قوانین درساز) با امتیازی بیشتر از 65% شرکت کرده باشند، دیگر در هیچ زمانی اجازه شرکت در هیچ یک از رده های مسابقات درساژ فدراسیون جهانی سوارکاری را نخواهد داشت.

·                   اگر زوج اسب و سوار در تور بزرگ (طبق ماده 422.3.5 قوانین درساز) با امتیازی بیشتر از 65% شرکت کرده باشند، دیگر در هیچ زمانی اجازه شرکت در هیچ یک از رده های مسابقات درساژ فدراسیون جهانی سوارکاری را نخواهد داشت.

قانون فوق تنها برای زوج های اسب و سوار صادق بوده و در نتیجه سوارکار می تواند با استفاده از اسبی دیگر در این رویداد شرکت نماید. اسب نیز می تواند توسط سوارکاری دیگر در این رویداد شرکت داده شود (رجوع شود به ماده 2.10 و 2.12).

فدراسیون ملی این حق را دارد که بر اساس قوانین ملی خود، محدودیت های دیگری را نیز اعمال نماید. ورزشکاران برای اطلاع از این قوانین باید با کمیته درساژ مشورت نمایند.

1.5.          هر سوارکار یا اسبی که در مسابقات المپیک، بازی های جهانی سوارکاری فدراسیون جهانی سوارکاری و قهرمانی بزرگسالان اروپا شرکت کرده باشد، اجازه شرکت در این رویداد را ندارد.

1.6.          هر سوارکار یا اسب می تواند حداکثر دو بار در رده های این رویداد به شرح ذیل شرکت نماید:

الف. زوج اسب و سوار:

یک زوج اسب و سوار می تواند در دو رده مختلف ولی متوالی بدین شرح شرکت نماید:

Youth-Senior I، Senior I-Senior II، Senior II-PSG، PSG-Intermediate I.

ب. سوارکار می تواند:

- در یک رده با دو اسب متفاوت شرکت نماید.

- در دو رده مختلف با دو اسب متفاوت شرکت نماید.

ج. اسب:

- اسب پنج ساله فقط یک بار می تواند در رویداد شرکت نماید.

- اسب 6 ساله می تواند تا دو بار به شرح ذیل شرکت نماید:

·        یک بار در رده Youth و یک بار در رده Senior I یا Senior II.

·        دو بار در رده Youth.

- اسب 7 سال به بالا نیز می تواند تا دو بار در رویداد به شرح ذیل شرکت نماید:

·        یک بار در رده Youth و یک بار در رده Senior I، Senior II، PSG یا Intermediate I. 

·        دو بار در رده Youth.

یک اسب می تواند تنها یک بار در یکی از رده های Senior I، Senior II، PSG یا Intermediate I شرکت نماید.

استثنائی که در مورد ماده 422.1.5 وجود دارد که بیان می دارد یک اسب می تواند دو بار در روز در یک مسابقه شرکت داده شود اما این امر تنها برای رده های پایین و با زمان استراحت کافی میان دو تست توصیه می شود. اگر اسبی دو بار در رده های بالا (یعنی PSG و Intermediate I) شرکت داده می شود، باید حداقل 3 ساعت بین دو تست آن فاصله وجود داشته باشد.

1.7.          یورتمه همیشه باید نشسته اجرا شود مگر اینکه در تست طور دیگری ذکر شده باشد.

 

ماده 2: نحوه شرکت در مسابقه به صورت تیمی

 

اگر اسب و سواری برای تیم انتخاب شوند، تستی که در آن انتخاب شده اند باید اول اجرا شود.

به دلیل اینکه یک زوج اسب و سوار می تواند تنها در دو تست شرکت کند و اسب نیز می تواند تنها در دو تست شرکت کند، باید توجه داشت که شرکت در یک راند به عنوان دست گرمی قبل از تستی که برای آن انتخاب شده اند که در آن نماینده تیم باشند، مجاز نیست.

 

مثال 1: یک اسب و سوارکار به عنوان نماینده یک تیم جهت شرکت در رده Senior I انتخاب شده اند. آنها مجاز به شرکت در تست رده Youth پیش از شرکت در تست Senior I نمی باشند. به دلیل اینکه آن دو برای شرکت در تست رده Senior I انتخاب شده اند، این تست باید اول اجرا شود.

 

مثال 2: یک اسب توسط دو سوارکار رانده می شود. یکی از این سوارکاران برای تیم انتخاب شده است. این سوارکار باید پیش از سوارکار دیگر که برای تیم انتخاب نشده، سوار اسب شود.

 

ماده 3: کلاه، لباس سواری، زین و برگ و مانژ

 

3.1. کلاه ایمنی: بر اساس ماده 427.1 قوانین درساژ، کلاه ایمنی که به درستی روی سر قرارگرفته باشد و بند آن نیز به درستی بسته شده باشد باید توسط همه سوارکاران (و هر فرد دیگری که سوار اسب باشد) زمانی که سوار اسب هستند پوشیده شده باشد. هر سوارکار (یا هر فرد دیگری که سوار اسب است) این قانون را رعایت نکند باید بلافاصله و تا پوشیدن درست کلاه ایمنی متوقف شود.

 

3.2. لباس سواری: بر اساس ماده شماره 427.2 کت معمولی یا دنباله دار باید تک رنگ باشد. شلوار سفید یا رنگ روشن. دستمال گردن یا کروات سفید و دستکش باید سفید یا رنگ روشن باشد. چکمه های باید مشکی و یا تیره مانند کت باشد. در شرایط بد آب و هوایی، هیئت داوران می تواند اجازه پوشیدن کت ضدآب سبک را بدهد.

در گرمای زیاد، داوران می توانند به سوارکاران این اجازه را بدهند که کت نپوشند.

داشتن مهمیز اجباریست و باید آهنی باشد. مهمیز باید مطابق با ماده 427.4 قوانین درساژ باشد.

گتر مشکی یا نیمه چرمی هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان مجاز است. همچنین کلاه مدل شکاری و مدل جاکی با روکش حریر مشکی هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان مجاز است.

کلاه ایمنی که به شکل Top Hat درآمده باشد نیز مجاز است. برای توضیحات بیشتر در مورد کلاه ایمنی به پیوست A قوانین عمومی FEI مراجعه نمایید.

 

3.3. سوارکارانی که در رده Youth شرکت می نمایند: باید مطابق با قوانین سوارکاران پونی لباس بپوشند (ماده P-17): کت سواری تیره، شلوار سواری سفید یا رنگ روشن، تی شرت سفید با کروات یا دستمال گردن شکاری و کلاه شکاری. باید دستکش داشته باشند. چکمه سواری. کلاه Top Hat و Bowler مجاز نیست. کلاه ایمنی مطابق با ماده 427.1 قوانین درساژ باید در حال سواری همواره روی سر باشد. هیچ نوع شلاقی در حال مسابقه دادن نباید استفاده شود. با این حال، شلاق با حداکثر طول یک متر می تواند در زمان گرم کردن مورد استفاده قرار بگیرد. استفاده از مهمیز اختیاری بوده اما در صورت استفاده ن.ک آن باید پهن بوده و آهنی باشد و طول آن از روی چکمه تا نوک آن از 3.5 سانتیمتر بیشتر نباشد. تیغه چرخنده روی مهمیز مجاز نمی باشد.

 

3.4. زین و برگ: باید مطابق با ماده 428 قوانین درساژ باشد. برای رده Intermediate I و Prix St. Georges استفاده از دستجلوی دوبل اختیاریست. برای رده Senior II استفاده از دستجلوی دوبل مجاز است. برای رده Senior I و Youth تنها آبخوری معمولی باید استفاده شود (رجوع شود به آبخوری ها و نوزبندهای مجاز در قوانین درساژ). این قانون هم برای زمان تمرین و هم در مانژ مسابقات برقرار است. برای تمامی رده ها، شلاق باید قبل از ورود به محوطه اطراف مانژ مسابقه انداخته شود.

 

شلاق: طبق ماده 428.4، همراه داشتن هر نوع شلاق در هنگام مسابقه در مانژ ممنوع است. با این حال، استفاده از یک شلاق با طول حداکثر 120 سانتیمتر در محوطه تمرین مجاز است. شلاق باید پیش از ورود به محوطه اطراف مانژ مسابقه انداخته شود. در غیر این صورت سوارکار جریمه خواهد شد. رجوع شود به ماده 430 قوانین درساژ.

 

تجهیزات سوارکاری: طبق ماده 428.5، استفاده از تعلیمی، سینه بند، لاستیک دهنه، تاندون بند، هر نوع تجهیزات دیگری (مانند انواع تسمه دستجلویی که از روی پیشانی و بین دو گوش رد شود، تسمه رانینگ (که باعث می شود اسب سرخود را پایین و به داخل نگه دارد) و تسمه تعادلی و بغل بند، برچسب رو دماغی و ...) و همچنین هر نوع چشم بند، ذیل جریمه اخراج، قویا ممنوع می باشد. رجوع شود به ماده 430 قوانین درساژ.

مانژ: مانژ باید صاف و یک دست بوده و طول آن 60 متر و عرض آن 20 متر باشد (ماده 429 قوانین درساژ، پیوست 6).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


آلبوم تصاویر


فایل های ضمیمه

1. Children Team 2020 V2_0.pdf
حجم : 203KB
دانلود
2. Children Individual 2020 V2_0.pdf
حجم : 198KB
دانلود
3. Juniors_Team_2021.pdf
حجم : 71KB
دانلود
4. Prix St Georges 2021_0.pdf
حجم : 77KB
دانلود
5. Inter I 2021_0.pdf
حجم : 64KB
دانلود

مطالب مرتبط


نظرات

لطفا نظر دهید
نظر شما بعد تایید نمایش داده خواهد شد
لطفا برای نظر دادن قوانین روا رعایت کنید
مواردی که باعث عدم تایید نظر شما خواد شد
1 - تهمت ، توهین و افترا
2 - هرگونه کلامی که مصداق بی ادبی باشدنظرات ارسال شدهنظر خود را ثبت کنید

آخرین بخشنامه ها

1401/07/06 -- بخشنامه مسابقات پرش با اسب قهرمانی کشور بزرگسالان
1401/06/16 -- بخشنامه مسابقات پرش با اسب نونهالان، نوجوانان و جوانان
1401/06/10 -- بخشنامه دومین مسابقه کشوری درساژ شهریور ۱۴۰۱
1401/06/03 -- بخشنامه مسابقات پرش با اسب قهرمانی استان تهران
1401/05/15 -- بخشنامه هفتمین مسابقه پرش بااسب تور قهرمانی ایران
1401/05/09 -- اولین مسابقه درساژ هیات سوارکاری استان تهران
1401/05/02 -- بخشنامه پرش با اسب هیات سوارکاری استان زنجان
1401/04/21 -- بخشنامه مسابقه پرش با اسب جام زنده یاد استاد اسماعیل نشاطی
1401/04/12 -- اولین مسابقه درساژ 1401
1401/03/18 -- اولین مسابقات کشوری سواری استقامت سال ۱۴۰۱ و فینال لیگ سواری استقامت سال ۱۴۰۰
1401/03/07 -- بخشنامه مسابقه پرش با اسب جام آزمون
1401/02/19 -- بخشنامه مسابقه پرش با اسب استان البرز
1401/01/30 -- بخشنامه سیزدهمین دوره جام صدران پیشرو اسب
1400/12/04 -- بخشنامه و برنامه مسابقات CEI* 110 km مورخ 11 الی 12 اسفند در استان اصفهان
1400/11/30 -- بخشنامه مسابقات سواری استقامت جام نقش جهان
1400/12/09 -- اولین دوره مسابقات پرش با اسب دانشجویان سراسر کشور
1400/11/27 -- بخشنامه جام صدران پیشرو اسب ١٢
1400/11/26 -- بخشنامه مسابقه ی قهرمانی کشور هنرهای رزمی سواره سال ۱۴۰۰، جام "فجر
1400/11/19 -- بخشنامه مسابقه ی قهرمانی کشور هنرهای رزمی سواره سال ۱۴۰۰، جام "فجر"
1400/11/10 -- بخشنامه اولین دوره تور پرش با اسب جام دشت بهشت


بخش نامه ها »

اخبار استان ها
مهمترین خبر ها