“اولین برگ از مسابقات پرش با اسب تقویم هیئت سوارکاری استان همدان ورق خورد”

جمعه ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۵ آغاز مسابقات تقویم ورزشی هیئت سوارکاری استان همدان با برگزاری مسابقات پرش با اسب بمناسبت روز ملی فن آوری هسته ایی وروز هنر و انقلاب اسلامی در رده های اسب و سوار مبتدی،E،رده D نونهالان و D  نوجوانان،رده ۱۱۵ اسبهای زایچه ایران و C1 بزرگسالان به میزبانی و با تلاش مدیریت و اعضاء مرکز سوارکاری و پرورش اسب اکباتان به انجام رسید تا اولین برگ از تقویم سال ۱۳۹۵ ورق خورده باشد.

و در پایان رقابتها نتایج از جایگاه داوران اعلام شد: رده نونهالان: شروع خوب نونهالان و مربیان آینده ساز هیئت سوارکاری نوید سالی پربار برای سوارکاری همدان بود و مقام اول برای کیانا احمدی با اسب برند از باشگاه سوارکاری آذرخش

مقام دوم فرزاد سهیل قاسمی با اسب شازده از باشگاه سوارکاری ابن سینا و مقام سوم فرزاد سهیل قاسمی با اسب متیو از مرکز سوارکاری و پرورش اسب اکباتان

رده D نوجوانان:  پس از دو سال غیبت محمد رضا قاسمی این نوجوان با استعداد سوارکاری با اسب شای نینگ و با اسب فیوچراز باشگاه سوارکاری چشمه ساران مقام های اول و سوم این دوره از مسابقات را بخود اختصاص داد،مقام دوم محمد مهدی شعبانی با اسب کارمن از مرکز سوارکاری و پرورش اسب اکباتان بود.

رده ۱۱۵ اسبهای زایچه ایرانی:

مقام اول قاسم قاسمی با اسب فیوچراز باشگاه سوارکاری چشمه ساران

مقام دوم.مهدی حمزه ایی با اسب برند از باشگاه سوارکاری آذرخش  ومقام سوم مهدی صمدی با اسب لیدی از باشگاه ابن سینا

هرچند با توجه به تغییرات شرایط آب و هوایی و انصراف تعدادی از سوارکاران امکان برگزاری رده C1 بزرگسالان فراهم نشد.در رده اسب و سوار مبتدی هم ۲۲ سوارکار شرکت کردند که ….سوارکار و اسب مطابق مقررات ملی فدراسیون سوارکاری در رده بندی قرار گرفتند.سرداور این مسابقه محمدرضا شوشتری ،داوران خانم فاطمه یزدی و مصطفی اردستانی داوران درجه دو ملی و کلانتر میدان علیرضا سوادی بودند.

طراح مسیر مسابقه سیدوحید برقعی طراح مسیر بین المللی مسابقات پرش با اسب و دستیار طراح مسیر عباس محمدی نیز در برگزاری این مسابقه از عوامل کادر اجرایی بودند.

سوارکاران رشته پرش با اسب استان همدان هفته آینده در اولین مسابقه تقویم ورزشی فدراسیون سوارکاری با سایر رقبای کشوری خود در شهر قزوین و دومین دوره مسابقات جام عارف قزوینی حضور خواهند داشت.

ضمن اینکه تعدادی از اسبها و مالکین اسبهای اصیل ایرانی در جشنواره و مسابقات زیبایی اسب اصیل عرب در شهرکرمان بر روی صحنه خواهند رفت.​

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد