بخشنامه اولین مسابقه پرش اسب ایرانی سال96

فدراسیون سوارکاری مسابقه پرش با اسب ایرانی را در تاریخ 22 اردیبهشت 1396 دراستان همدان باشگاه سوارکاری اکباتان برگزار می‌نماید.

رده اول:   مسابقه اسب‌های خالص ایرانی که با سوارکاران زیر ۱۶ سال می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند. تعداد موانع ۱۰ تا ۱۲ عدد و ارتفاع موانع ۹۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر خواهد بود. در این مسابقه به سوارکارانی که هم در تست درساژ شرکت نمایند و هم مسیر پارکور را طی کنند در مجموع امتیاز و خطا رده بندی شده و جایزه به آنها تعلق خواهد گرفت. همچنین سوارکارانی که فقط در تست درساژ شرکت کنند به ترتیب امتیاز کسب شده و به طور جداگانه رده‌بندی و حائز جایزه خواهند شد. حضور و نتیجه بدست آمده در کارنامه سوارکاران شرکت کننده در مسابقات اسب ایرانی ثبت خواهد شد.

رده دوم:  مسابقه اسب‌های پونی با قد زیر ۱۵۰ سانتیمتر که با سوارکاران زیر ۱۶ سال می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند. (سوارکاران این رده می‌بایست حتما در تست درساژ شرکت نمایند.) تعداد موانع ۸ تا ۱۲ عدد و ارتفاع موانع ۸۰ تا ۹۰ سانتیمتر خواهد بود.

رده سوم:  مسابقه اسب‌های کاسپین (هزینه ثبت نام ندارد) نونهالان تاسن ۱۴ سال می‌توانند در این مسابقات شرکت‌ کنند. تعداد موانع ۶ تا ۸ عدد بدون مانع متوالی و ارتفاع موانع 50 تا 60 سانتیمتر خواهد بود.

رده چهارم:  کلیه سوارکاران بالای ۱۶ سال در همه رده‌ها می‌توانند در تست درساژ شرکت کنند. با این توضیح که این سوارکاران بدون پرداخت حق نام‌نویسی قبل از شروع رده بزرگسالان در تست درساژ شرکت نموده و به تمامی شرکت کنندگان لوح شرکت در تست و رزت اهداء خواهدشد.

 

رده پنجم:  مسابقه اسب‌های خالص ایرانی و اسب‌های خالص ترکمن یا نژادهای خالص ایرانی که شناسنامه مورد تأیید فدراسیون سوارکاری دارند حق شرکت در این مسابقه را خواهند داشت و سوارکاران بالای ۱۶ سال می‌توانند در این رده شرکت کنند. تعداد موانع ۱۰ تا ۱۲ عدد و ارتفاع موانع 100 تا 110 سانتیمتر خواهدبود.

رده ششم:  مسابقه ترکیبی زیر 16 سال (درساژ و پرش) مجموع مسابقه های 4 و 1 که این رده جهت تشویق جایزه ویژه خواهد داشت.

توضیحات:

1- شیوه داوری و طراحی مسیر این رویداد برابر شیوه و مقررات دوره های گذشته خواهد بود.

2- 20 نفر اول رتبه‌بندی (رنکینگ) فدراسیون سوارکاری در سال ۱۳۹۵ نمی‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

3- اسب‌های نژاد خالص ایرانی می‌توانند به انتخاب سوارکار خود حداکثر در دو رده شرکت کنند.

4- هر سوارکار در هر رده می‌تواند حداکثر با دو اسب شرکت کند و تنها با یک اسب برتر در رده بندی قرار خواهند گرفت.

5- بطور کلی در این مسابقات یک اسب مجاز به شرکت در بیش از دو رده مسابقه پرش نیست.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد