جایزه 74 میلیونی در کورس اسبدوانی گنبد

به گزارش خبرگزاری فارس، در هفته سی ام کورس اسبدوانی گنبد که در روز جمعه 23 بهمن ماه برگزار خواهد شد، برای اولین در تاریخ اسبدوانی ایران، جایزه کورس اسب های برتر تروبرد داخلی سه ساله در مصافت 1200 متر که بالاترین امتیاز را در طول این فصل کسب کرده اند ، 74 میلیون تومان خواهد بود.

جایزه نقدی این مسابقه که با همت گروهی از تولیدکنندگان اسب تروبرد برای کورس ششم مسابقات اسبدوانی گنبد کاووس و با شرکت 12 اسب در نظر گرفته شده است. بنا بر اعلام برگزار کنندگان مسابقه این جایزه برای اولین بار وجهت تشویق تولیدکنندگان اسب تروبرد که ویژه مسابقات کورس است و حرکتی برای توسعه صنعت اسبدوانی ایران خواهد بود. بنابر این جایزه اسب قهرمان 42 میلیون تومان، جایزه نقدی مقام دوم 20 میلیون تومان، اسب سوم 8 میلیون تومان و مقام چهارم این مسابقه 4 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

برگزار کنندگان این مسابقه که با عنوان جام تولیدکنندگان در هفته سی ام کورس اسبدوانی گنبد برگزار می شود،امیدار هستند با توجه به برنامه ریزی فدراسیون برای حل مشکلات صادرات اسبهای تولید شده در ایران، چنین رقابت هایی با چنین جوایزنقدی که به استاندارهای جهانی مسابقات این رشته ورزشی نزدیک است،بتواند اسب تولید شده ایرانی را رونق بیشتری ببخشند و باعث صادرات تولیدات اسب های با کیفیت ایرانی به بازار پر سود و پر انگیزه کشورهایی همسایه شوند تا اسب های تولید شده ایرانی هم در میادین مهم منطقه همانند «جبل علی» و«میدان دوبی» مسابقه دهند.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد