حمایت فدراسیون از تولیدکنندگان و پرورش دهندگان اسب های ترکمن/اسب ترکمن می تواند به عنوان یکی از ذخایر ارزشمند ژنتیکی در آینده برای اصلاح نژاد و تولید اسب های ورزشی در رشته های مختلف سوارکاری مورد بهره برداری قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری محمد کاظمیان رییس فدراسیون در بازدید از باشگاه سوارکاری  دومیرایی بیان داشت:باشگاه دومیرایی علاوه بر احداث مجموعه سوارکاری در محیطی مناسب  به  تولید و پرورش اسب ترکمن هم مشغول است که یکی از نژادهای خوب اسب های اصیل ایرانی است.

وی ادامه داد:امیدواریم در آینده بتوانیم از ذخایر ژنتیکی  اسب های اصیل ایرانی برای تولید و اصلاح نژاد اسب های ورزشی در رشته های مختلف استفاده کنیم.

کاظمیان افزود:تولید کنندگان و پرورش دهندگان اسب های ترکمن باید مورد حمایت فدراسیون سوارکاری و وزارت جهاد کشاورزی  قرار گیرند و  نیاز است حدالامکان برای این عزیزان که اقدام به تولید و پرورش  اسب های اصیل ایرانی می کنند شرایط را مهیا و از آنها حمایت کنیم تا این نژادها به شکل خالص نگهداری شده و به عنوان ذخایر ژنتیکی اسبهای ایرانی برای نسلهای آینده آنها را حفظ و نگهداری کنیم.

وی در ادامه سخنانش نکاتی را در خصوص اهمیت رونق بخشی به باشگاه ها مطرح کرد و افزود: توسعه ورزش از طریق باشگاه داری و ترغیب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در صنعت اسب و تأسیس باشگاه، پویایی، رشد و فعالیت های هدفمند را در پی دارد‌ که در نهایت منجر به افتخارآفرینی میهن عزیزمان می شود.

رییس فدراسیون سوارکاری افزود: ورزش سوارکاری  به دلیل گستردگی فراوان و استقبال عموم مردم در جوامع مختلف، ظرفیت ها و قابلیت های زیادی در زمینه های گوناگون دارد که باشگاه ها می توانند با ظرفیت سنجی به کمک فدراسیون‌ مسیر رشد را تسهیل کنند.

وی با بیان اینکه ساختار ورزش سراسر دنیا را باشگاه های ورزشی تشکیل می دهند ، تصریح کرد : واقعیت این است  قهرمانان و نخبگان ورزشی از دل باشگاه ها رشد می کنند و پرورش می یابند واین مهم باید مورد توجه قرار بگیرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد