دیدار رییس فدراسیون سوارکاری و استاندار گلستان

به گزارش سایت رسمی فدراسیون سوارکاری، محمد کاظمیان، رئیس فدراسیون سوارکاری در جریان سفر استانی به استان گلستان در جلسه‌ای با دكتر علی محمد زنگانه، استاندار گلستان درباره مسائل و مشكلات مربيان و توليدكنندگان اسبهاى ورزشى آماده سازى پیست‌های اسبدوانی در این استان گفتگو کرد.

 

کاظمیان درباره مباحث مطرح شده در این نشست که با حضور قاسمعلی برزمینی، مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان، ایرج رحمانی، نایب رئیس فدراسیون سوارکاری، سهیل یوسف‌نیا، رئیس مجموعه سوارکاری شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی، و رزاقيان رئيس هيأت گلستان و معاون اسبدوانى برگزار شد، گفت: در این نشست مطرح شد که مجموعه‌های اسبدوانی بندرترکمن، آق‌ قلا و گنبد برای برگزاری مسابقات و تجهیزات، در اختیار اداره كل ورزش و جوانان و هيأت سواركارى استان قرار بگیرد.

 

وی افزود: موضوع بدهی‌های سه مجموعه اسبدوانی بندرترکمن، آق قلا و گنبد به شركت توسعه هم در این نشست مطرح شد که قرار شد با پیگیری‌هایی که استاندار با دولت و وزیر ورزش انجام می‌دهد، بدهى هاى مجموعه‌ها به شرکت توسعه و تجهیز با مستندسازی ، ساخت و سازهاى انجام شده به عنوان بخشی از بدهی به فدراسیون لحاظ شود.

 

استاندار ، همچنین از اعتبار ده میلیاردی برای تجهیز مجموعه‌های سوارکاری خبر داد و رئيس فدراسيون درخواست اختصاص اعتبار مذكور بابت ساخت مكان اسكان براى مربيان و بسترسازی میادین اسب دوانی، ساخت ميدان تمرین قبل از کورس ، استقرار محل‌هایی برای نگه‌داری اسب‌ها تا از این شکل پراکنده جلوگیری شود، همچنين حصارکشی اطراف ميدانهاى اسبدوانى و … هزینه شود.

 

کاظمیان ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه سوارکاری استان و حمايتهاى استاندار و مديركل ورزش و جوانان گلستان افزود: در جریان این سفر استانی قرار است از باشگاههاى شكوه طبيعت و باشگاه هيركان گرگان كه توسط بخش خصوصی ساخته شده و در حال آموزش به مردم مى باشد، بازدید کنیم.

 

رئیس فدراسیون سوارکاری با اشاره به برگزاری همایش چالش‌ها و فرصت‌های اسبدوانی در چند ماه آینده برای تدوین نقشه راه اسبدوانى کشور توسط كارشناسان و متخصصان، افزود: همچنین قرار است در جلسات مشترکی با جهاد دانشگاهی و نخبگان، اقدامات لازم براى اصلاح نژاد و توليد اسبهاى ورزشى از بهره مندى ژنهاى اسبهاى اصيل ايرانى به منظور صادرات و ارز آورى براى كشور را عملياتى نماييم .

 

کاظمیان با بیان اینکه استان گلستان پایلوت اسبدوانی کشور است، یادآور شد: علاوه بر برگزاری کلاس‌های مربیگری و آموزشی، با تفاهم‎‌نامه و تعامل با استاندار در تلاش برای توسعه اسبدوانی و انجام یک کار متفاوت و بزرگ در استان گلستان هستیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد