رييس هيات سواركاري قزوين : با عاملان تلف شدن ماديان در قزوين برخورد قاطع خواهد شد

رييس هيات سواركاري قزوين :

با عاملان تلف شدن ماديان در قزوين برخورد قاطع خواهد شد/ به جز ايّام مسابقات از لحاظ قانوني وظيفه نظارت بر اسب ها نداريمتلف شدن مادیان وانته باعث عکس العمل و اتفاقات زیادی در جامعه سوارکاری کشور شد.

چند کلامی در این خصوص به عنوان رئیس هیات ، مالک و دوستدار اسب خدمت دلسوزان واقعی این حیوان نجیب عرض میکنم.


از روزی که این موضوع به اطلاع هیات رسید،(با توجه به عدم اختیار نظارت بر اسب در باشگاه توسط هیات بجز در زمان مسابقات)دستور پیگیری به بازرسان و کمیته انضباطی هیات صادر گردید و باتوجه به مدارک ارائه شده از ناحیه مالک باشگاه وگزارش بازرسی و این که علت کوتاهی در تلف شدن مادیان در شعبه حقوقی تحت بررسی بوده و تا اتخاذ تصمیم واعلام نتیجه از مرجع قضایی پرونده کمیته انضباطی مفتوح می باشد.


اما این اتفاق ابعاد دیگری هم داشت،پس از انتشار این مطلب و پاسخگو دانستن هیات و جامعه سوارکاری استان قزوین در خصوص مرگ مادیان فوق در فضای مجازی، موجی از انتقادات و توهینها به هیات و جامعه سوارکاری و حتی مردم شریف قزوین به راه افتاد.

اینجانب بنا به وظیفه ی دفاع از جامعه و هیات پیشرو سوارکاری قزوین و جهت روشن شدن موضوع و برطرف شدن ابهامات، جلسه ای با اقای مازیار جمشیدخانی داشتم که پستی در اینستاگرام در خصوص موضوع فوق منتشر نموده بودند و ایشان تنها دلیل انتشار این پست را، روشن شدن موضوع و جلوگیری از تکرار اینگونه موارد در کل کشور اعلام کردند و تاکید نمودند که در بررسی که انجام داده اند،متوجه عدم وجود ابزار پیگیری در هیات های سوارکاری در این خصوص شده و انزجار خودشان را از توهین به هیات و جامعه سوارکاری استان قزوین اعلام کردند و در پیام جدید خود در اینستاگرام تاسف خود را در این مورد به وضوح بیان نمودند.


در پایان


هیات سوارکاری استان با محکوم کردن مرگ اسب ،تمامی سعی و توان خود را برای پیدا کردن علت وعاملین آن و نیز جلوگیری از بروز حوادث مشابه ،به کار گرفته و با مشخص شدن فرد یا افراد خاطی در محاکم قانونی،با آنان برخورد قاطع می نماید.

با توجه به اینکه متاسفانه در شرح وظایف هیاتهای سوارکاری،ابزاری برای محافظت از این حیوان دوستداشتنی ،در نظر گرفته نشده است،بدینوسیله اعلام می دارد از تمام مراجع ذیصلاحی که این امر را پیگیری می نمایند،حمایت شده وکمال همکاری را با انان خواهد داشت.به امید روزی که بتوانیم دست در دست هم جلوی حوادث این چنین را بگیریم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد