رییس اسبدوانی جهان و آسیا به ایران سفر می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس،مسعود خلیلی در مجمع هم اندیشی مالکان اسبدوانی با بیان اینکه فدراسیون سوارکاری و اسبدوانی در دو سال اخیر برنامه های ویژه ای را جهت توسعه و پیشرفت این رشته ورزشی در پیش گرفته است،تاکید کرد: در ابتدا هر کاری در جهت توسعه و پیشرفت موانعی پیش روی خودش دارد. اما هدف ما بزرگتر از مسائل پیش پا افتاده است و باید با وفاق و همدلی همه خانواده اسبدوانی، مشکلات را بر طرف کنیم.

خلیلی به مسائل اخیر اسبدوانی اشاره کرد و گفت: مشکل اصلی ما این است که سیستمی اختصاصی متعلق به سوارکاری و اسبدوانی نداریم؛ تا زمانی که چنین فضایی را در اختیار نداشته باشیم، مشکلات پابرجاست. ما برای حل مشکلات موجود رایزنی های گسترده‌ای را با وزارت ورزش و نهادهای مرتبط انجام داده ایم؛ جلساتی برگزار شده است و برای رسیدن به شرایط مطلوب امیدواریم. با این حال ما کار خودمان را انجام خواهیم داد و رو به جلو حرکت می کنیم.

وی افزود: در ابتدا می بایست تشکیلاتی را برای برگزاری صفر تا صدی مسابقات داشته باشیم. بر همین اساس در مقدمه کار با هماهنگی حقوقی وزارت ورزش و اخذ مجوزهای لازم شرکت اسبدوانی ایران را زیر نظر فدراسیون تاسیس کردیم. این یک شرکت سرمایه گذاری است و بر همین اساس با توجه به موضوع سودآوری ممکن است که بانک ها نیز برای شرکت در این سرمایه گذاری در این رشته ورزشی حضور پیدا کنند. در نهایت با این کار درصدد هستیم که یک طرح اقتصادی سود ده را برای اسبدوانی ایران تدوین کنیم.

رییس فدراسیون اسبدوانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع واردات اسب های سیلمی به کشور اشاره کرد و تصریح کرد: ما جلوی واردات اسب های بی کیفیت و بی شناسنامه را گرفته ایم. در این راه با همکاری وزارت جهاد کشاورزی کمیته واردات اسب منجسم تر و تشکیلاتی تر از گذشته بادقت نظر بیشتر واردات اسب را تحت کنترل خود دارند. نه ما بلکه وزارت جهاد کشاورزی هم به روی این کمیته قسم می خورد. بنابراین هرگونه شائبه را در مساله واردات اسب رد می کنم و اتفاقا این را یکی از بهترین کارهای فدراسیون با همکاری وزارت جهاد کشاورزی می دانم. بارها شده است که برای واردات اسبی از سوی برخی توصیه هایی شده که فدراسیون چنین مساله ای را نپذیرفته است.

مسعود خلیلی همچنین از سفر مقامات بلند پایه سوارکاری و اسبدوانی دنیا به ایران خبر داد و گفت: آقای سانگ جین پارک رییس اتحادیه اسبدوانی آسیا از کشور کره جنوبی دوشنبه به همراه رییس جمهور کره جنوبی به تهران سفر می کند. همچنین رییس فدراسیون جهانی سوارکاری و اسبدوانی نیر در اواخر اردیبهشت به ایران خواهد آمد.

در ادامه این جلسه برخی از مالکان بزرگ اسبدوانی ایران مشکلات و مسائل خود را با مسئولان فدراسیون سوارکاری و اسبدوانی در میان گذاشتند. یکی از مسائل مورد توجه این مالکان ضرورت برگزاری دوره های آموزشی برای مربیان و سوارکاران بود که توسط حمید رادان عضو کمیته تبارنامه فدراسیون و از مالکان بزرگ مطرح شد؛که مجموعه او می تواند هزینه ها و هماهنگی های این کار را با همکاری فدراسیون پی بگیرد.

در هفته های گذشته با توجه به مشکلات و ناهماهنگی هایی میان مسئولان محلی برگزار کننده کورس،فدراسیون سوارکاری و اسبدوانی و مربیان ،هفته اول کورس گنبد برگزار نشد؛به همین دلیل مسئولان فدراسیون اسبدوانی و سوارکاری درصدد نشست هایی برای همدلی و همراهی بیشتر مجموعه اسبدوانی کشور برگزار کردند. در این نشست ویژه مالکان اسب هایی کورسی از تهران، گلستان،یزد، خوزستان ، کرمان و استان مرکزی شرکت داشتند.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد