رییس کمیته پونی سواری: این نخستین دوره مربی گری پونی سواری با حضور مربی خارجی در ایران بود

به گزارش روابط عمومی فدراسیون سوارکاری ، فدراسیون سوارکاری به تازگی دوره های مربی گری برای مربیان رده پونی برگزار کرده است.
شراره صحت زاده رییس کمیته سوارکاری در اینباره به سایت فدراسیون سوارکاری گفت: این نخستین دوره ای بود که برای مربیان رده پونی با حضور یک مدرس خارجی برگزار می شد.
وی افزود: خانم پاسکال از سوی فدراسیون جهانی سوارکاری برای ما ماموریت یافت تا آموزش مربیان رده های پونی را طی دوره ای به عهده بگیرد. این مربی فرانسوی یکی از مدرسان فدراسیون جهانی و یکی از اعضای گسترش دهنده پونی سواری در جهان است.
رییس کمیته سوارکاری یادآور شد: کارگاه آموزشی این مدرس جهانی از 12 تا 14 آبان برگزار شد. کلاس ها از ساعت 10 صبح آغاز می شد و تا پنج بعدازظهر ادامه داشت. روز نخست به صورت تئوری برگزار شد و از روز دوم کلاس ها به صورت عملی درآمد.
صحت زاده در ادامه گفت: صبح ها نحوه آموزش با اسب بود و بعدازظهرها خود کودکان سوارکار هم حضور داشتند و به این ترتیب مربیان آموزش می دیدند. بخش مهمی از آموزش به صورت بازی کردن بود.
وی خاطر نشان کرد: خود خانم پاسکال در حال تالیف کتابی درباره انواع بازی برای بچه ها هستند. روز آخر کلاس همه چیز به صورت مسابقه ای بود. این دوره آموزشی جمعه تمام شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد