: ستاری فقیهی نایب رییس فدراسیون سوارکاری: به دنبال استعدادیابی هستيم

نخستين نشست تخصصی نواب رییس هیات های سوارکاری بانوان استانها با بررسی و ارزیابی مسائل حوزه سوارکاری بانوان افق جدیدی را برای این رشته گشود. حمایت فدراسیون سوارکاری از این بخش، و نگاه آینده نگر و مثبت به سوارکاری بانوان می تواند سرمایه ارزنده ای برای این قشر باشد.
کبری ستاری فقیهی نایب رییس فدراسیون سوارکاری در گفتگو با روابط عمومی این فدراسیون تاکید کرد که نگاه کلانی به بحث استعدادیابی دارد تا پشتوانه غنی برای جامعه سوارکاری بانوان مهیا کند.
س: شما یک فرد رسانه ای بودید و به خوبی با مشکلات ورزش زنان در حوزه رسانه ها آشنا هستید. برای بازتاب بیشتر سوارکاری در رسانه ها چه باید کرد؟
ج: همانطور که شما گفتید من مشکلات را می شناسم، 16 سال قبل من اولین کسی بودم که در تلویزیون مستند سوارکاری زنان را نشان دادم.
به نظر من کار نشد ندارد. رسیدن به اهداف، به دید و نگاه افراد بستگی دارد. ما باید در چارچوب مشخص شده حرکت کنیم اما بارها گفته ام که رييسان هیات های سوارکاری استانها و حتی بانوان نایب رییس بايد با مراكز صدا و سیمای استانى تعامل لازم را داشته باشند. حتی اگر یک کلاس آموزشی سوارکاری بانوان در استانی در حال برگزاری است، باید از آن تصویری نشان داده شود. خوشبختانه در سوارکاری، بانوان سوارکار کاملا پوشیده هستند و مشکلی از نظر پوشش وجود ندارد. مساله دیگر این است که سوارکاری توصیه دین ماست، من معتقدم که کار نشد ندارد. باید نگاه مان را عوض کنیم. می توانیم با استفاده از یکسری تکنیک های فیلمبرداری مسابقات سوارکاری بانوان را هم نشان دهیم.
س: در دو سالی که شما به عنوان نایب رییس فدراسیون سوارکاری انتخاب شده اید، تغییرات حوزه بانوان به چه صورت بوده است؟
ج: بخش آموزش تغییرات مثبتی داشته است. برنامه ریزی و فعالیت کمیته ها نسبت به سال های گذشته بهتر شده است. به نظر من تحول آموزشی در بخش داوری، مربیگری و حتی سوارکاری زنان ایجاد شده است. ما در استانها به دنبال شناسایی استعدادها و بررسی ظرفیت موجود هستیم. متاسفانه زمانی که ورزشکاران ما به رده بزرگسالان می رسند ریزش بسیار زیادی دارند. ما بایستی در استانها و تهران استعدادها را شناسایی کنیم و سرمایه گذاری لازم را انجام دهیم. نگاه من نگاه استعدادیابی است.
س: به دنبال فراگیر کردن سوارکاری در بین زنان هستید.
ج: دقیقا، ما می خواهیم که این رشته را به صورت همگانی برگزار کنیم و توسعه دهیم. اما می دانیم که همگانی کردن کار آن سخت است.
س: در سوارکاری موجود زنده دیگری نیز که اسب باشد وجود دارد که در خیلی از موارد مانع کار شماست.
ج: بله یکی از مشکلات همین است. من پیشنهاد دادم در استانها بررسی کنیم که کدام مجموعه سوارکاری بانوان بیشتری دارد، با رییس مجموعه تعامل کرده که با همان تعداد خانم سوارکاری یکسری مسابقه را راه اندازی کنیم. با این کار می توانیم این ورزش را به سوی همگانی شدن پیش ببریم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد