مجمع سالیانه فدراسیون سوارکاری چهارم بهمن ماه در سالن اجتماعات آکادمی ملی المپیک برگزار شد

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
مجمع عمومی سالیانه فدراسیون با حضور آقای سجادی معاون محترم وزارت ورزش و جوانان ، آقای گواری مدیر کل امور مشترک فدراسیونها و نماینده کمیته ملی المپیک،محمد کاظمیان دبیر فدراسیون و خانم ستاری نائب رئیس در امور بانوان و معاونت فنی و معاونت اسبدوانی فدراسیون و روسای سوارکاری استانها سراسر کشور ،نماینده ورزشکاران – داوران و مربیان – باشگاه داران ساعت 9 صبح در سالن اجتماعات آکادمی ملی المپیک برگزار شد.  در این مجمع سالیانه مسعود خلیلی رییس فدراسیون سوارکاری گزارش عملکرد این فدراسیون را از زمان آغاز ریاست خود ارائه کرد و به تشریح برنامه های آتی فدراسیون پرداخت.

در مجمع سالیانه فدراسیون سوارکاری که نزدیک به 10 ساعت طول کشید 24 رییس هیات های مختلف سوارکاری نظرات و برنامه های خود را عنوان کردند ضمن اینکه درخواست های خود را ارائه دادند. البته روسای هیات های مختلف سوارکاری سراسر کشور به اتفاق بر روی بحث آموزش اتفاق نظر داشتند. از نظر روسای هیات های سوارکاری بحث آموزش بر روی هر دو بعد آموزش سوارکار و آموزش اسب باید پررنگ تر شود.

یکی دیگر از مباحث جالب عنوان شده در این مجمع بحث بر سر بودجه فدراسیون سوارکاری بود. مسعود خلیلی رییس فدراسیون سوارکاری در این باره گفت: بودجه مصوبه وزارت ورزش و جوانان برای فدراسیون سوارکاری حدود 500 میلیون تومان بود اما در این مدت فقط یک میلیارد تومان صرف مبارزه با دوپینگ و ارسال نمونه ها به آزمایشگاه کلن شده است. بودجه برگزاری رقابت های مختلف برون مرزی و داخلی نیز مضاف بر بودجه مبارزه با دوپینگ بود.

رییس فدراسیون سوارکاری افزود: در سالی که گذشت برای نخستین بار دو دوره رقابت های CIS دوستاره در ایران برگزار شد که تا به حال سابقه نداشته است. این رقابت ها با حضور سوارکاران مطرح اروپایی برگزار شد و سوارکاران به سطح 140 سانتی متر و 150 سانتی متر رسیدند و رکورد پرش را به این مقدار ارتقا دادند.

همچنین کاظمیان دبیر فدراسیون سوارکاری نیز در رابطه با موضوع اعزام مدرس به استان های مختلف اظهار داشت: ما به دنبال کار کیفی هستیم و صرفا به دنبال مربی با مدرک نیستیم. ما با کار دراز مدت به دنبال تربیت مربی حاذق هستیم تا میزان آسیب دیدگی سوارکاران بی تجربه را در زمان آموزش سوارکاری پایین بیاوریم.

در ادمه جلسه دکتر بردبار گزارشی از عملکرد فعالیت های معاونت فنی ارائه نمودند و از برگزاری جلسات منظم برای اسبهای عرب- ترکمن – تاروبرد- دره شوری و پیگیری برای میکروچیب گذاری در استانها و همچنین در خصوص رونمایی از پاسپورت و شناسنامه جدید اسب که به سهولت در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

مهندس خراسانی سخنران بعدی مجمع بودند که به ارائه گزارش از فعالیت های انجام شده اسبدوانی در کشور پرداختند و این که خوشبختانه استانهای بیشتری به اسبدوانی علاقه نشان داده همزمان در چند استان مسابقات اسبدوانی برگزار می گردد.

در ادامه جلسه آقای متولیان رئیس هیات سمنان که در زمینه آموزش فعالیت و اقدامات خوبی را داشتند گزارشی طرح تدوین شده اموزشی ارائه نمودند که مورد توجه و استقبال دیگر روسای هیاتهای استانی قرار گرفت

اقای نجفی زاده از استان مرکزی سخنران بعدی مجمع بودند که گزارشی از فعالیت های انجام شده در استان را ارئه نمودند احداث مرکز آموزش در استان – راه اندازی سایت و سامانه پیامک – افتتاح دفتر حدید هیات- نشریه مختص هیات استان – احداث منطقه جدید گردشگری در استان- احداث و . بهره برداری از مانژ سوارکاری در مجتمع فنی و حرفه ای در استان- افتتاح از مرکز پرورش اسب عرب در استان – برگزاری همایش اسب تعزیه در برای اولین بار انجام شده از اقدامات انجام شده در استان بود

استان فارس از هیاتهایی بود که در ادامه جلسه به ارائه گزارش از عملکرد استان خود پرداخت .آقای طفیونی که به مدت دو سال است ریاست هیات را به عهده دارد و فعالیت هیات را در سه بخش پرش – استقامت و جشنواره عنوان نمود و بیشترین فعالیت استان را در بخش جشنوراه عنوان نمودند و از راه اندازی دفتر جدید هیات سوارکاری استان با تمام امکانات و تجهیزات آموزشی که حتی در اختیار هیات های دیگر قرار می گیرد- افتتاح 5 باشگاه سوارکاری در استان- افتتاح میدان اسبداونی در استان از فعالیت های انجام شده فارس می باشد

آقای طفیونی همچنین از ریاست فدراسیون درخواست نمودند که توجه بیشتری به استانها هم از نظر مالی وهم از فنی داشته باشند.

اقای طالقانی خزانه دار فدراسیون نیز گزارشی از وضعیت مالی ، اموال و گردش مالی سالهای 92 و 93 را ارائه نمودند و این که خوشبختانه سیستم مالی فدارسیون براساس استاندار های مالی تعریف گردیده و در حالی حاضر تمامی حساب ها و گردش های مالی و پرداخت آنلاین گردیده است و این سامانه برای زیر مجموعه های معاونت فنی و اسبدوانی نیز در نظر گرفته شده است.

در ادامه جلسه ایین نامه ها و تعرفه ها و تقویم ورزشی که در اختیار اعضای مجمع قرار گرفته مورد بحث و بررسی قرار گرفت و آقای خلیلی از استانها تقاضا نمودند که ضمن مطالعه و بررسی آیین نامه های ارائه شده نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را ارائه نمایند تا بتوانیم ایین نامه ها را به مرحله اجرا بگذاریم.

[/av_textblock]

[av_image src=’http://www.feiri.ir/wp-content/uploads/photo_2016-01-26_14-24-13-300×200.jpg’ attachment=’1001′ attachment_size=’medium’ align=’center’ animation=’no-animation’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’][/av_image]

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد