هفته قهرمانی مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس برگزار شد

اسبدوانی یزد

ایرنا – هفته پایانی مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس موسوم به هفته قهرمانی، عصر جمعه با حضور انبوه مشتاقان این ورزش اصیل وسنتی منطقه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این هفته از مسابقات با رقابت 66 راس اسب در هشت دور مختلف در مسافت های 1700 و 2200 متر برگزار شدو در دور نخست که مخصوص اسب های ترکمن سه تا شش ساله 16 تا 22 امتیاز بود اسب های امپراطور دریا، یاشار عباسی و فانوس به ترتیب اول تا سوم شدند.
اسب های ترکمن سه تا هفت ساله هندیکاپ برگزار کننده دور دوم مسابقه بودند که در آن اسب دلدل طلا به مقام قهرمانی دست یافت و اسب های سومبار و عقاب صحرا 2 نیز دوم و سوم شدند و در دور سوم در گروه اسب های دوخون دو ساله 16 تا 22 امتیاز نیز اسب های النترا ، آلکس و تیپ انتل حائز مقام های برتر شدند.
مشتاقان ورزش اسبدوانی در دور چهارم هفته قهرمانی گنبدکاووس شاهد رقابت اسب های تروبردداخلی دو ساله با عنوان جام سرخدشت بودند که در انتها اسب پری مون زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و اسب های ایلوسیو و هیمالیا دوم و سوم شدند و در دور پنجم در بین اسب های دوخون سه تا هفت سال که با عنوان کاوالورکاپ برگزار شد،اسب های آتیک ، ورگلاس و ساریسا عناوین برتر را از آن خود کردند.
دور ششم مخصوص اسب های دوخون سه تا چهار ساله 36 تا 48 امتیاز بود که در آن اسب های فرنیا، قلیچ بابا و اسکاتلند به ترتیب اول تا سوم شدند و در دور هفتم در بین اسب هاب تروبرد داخلی هندیکاپ نیز اسب دوبی پاشا به مقام قهرمانی دست یافت و اسب های چرچیل و مهاجم دوم و سوم شدند.
رقابت اسب های دوخون سه تا چهارساله 16 تا 22 امتیاز در دور هشتم هفته قهرمانی مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس برگزار شد و در انتها اسب های تیم پلاش ، پرای مل و دیلا عناوین برتر را از آن خود کردند.
در پایان این مسابقات مبلغ یک میلیارد و 4 میلیون و 500هزار ریال به عنوان جایزه به صاحبان اسب های برنده اهدا شد.
مسابقات اسبدوانی هرساله در دو فصل بهار و پاییز در گنبدکاووس برگزار می شود و این مسابقات در فروردین سال آینده با عنوان مسابقات اسبدوانی بهاره در گنبدکاووس پیگیری می شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد