هفته پنجم کورس اسبدوانی پاییزه کشور در گنبدکاووس

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، در روز دوم از هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس بعدازظهر جمعه 55 راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در 6 دور هزار، هزار و 200 و هزار و 500 متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان 136 میلیون و 125 هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 6 گانه اهدا شد.

در دور نخست اسب‌های ترکمن سه ساله در هندیکپ کلاس پنج به مسافت هزار و 200 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب پویان مختومقلی زودتر از خط پایان گذشت و مهرداد خوجملی با اسب سیاوش یوسفی و محمد خوجملی با اسب پادشاه مختومقلی به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس برنده به مسافت هزار و 200 متر بود که یاسر جرجانی با اسب سوشا عنوان اول را به دست آورد و آرمین آق آتابای با اسب آپاچی و آق‌اویلی بشگرد با اسب تکنو به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب آوات موفق به کسب مقام اول شد و امیر مختومی با اسب شین تیا و جواد آچاک با اسب یلدا ناز به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های تروبرد سه ساله در هندیکپ کلاس 6 به مسافت هزار و 200 متر شکل گرفت که آرمین آق آتابای با اسب شایان هج زودتر از خط پایان عبور کرد و جواد آچاک با اسب سانچی و یاسر جرجانی با اسب بیگ رد به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های تروبرد سه ساله در هندیکپ کلاس یک به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب بن ریوجانی رو نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و بنیامین جرجانی با اسب بای بای چلنج و محمد خوجملی با اسب گلدن استیت نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس چهار به مسافت هزار و 500 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب نیو دنسر موفق به کسب عنوان نخست شد و ستار مهرانی با اسب من بولت و مهرداد خوجملی با اسب آی نور مهرانی به ترتیب دوم و سوم شدند.

هفته ششم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس 28 و 29 آذر در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

منبع : تابناک

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد