چهارمحال و بختیاری در مسیر ساخت اولین بیمارستان تخصصی اسب کشور

چهارمحال و بختیاری در مسیر ساخت اولین بیمارستان تخصصی اسب کشور
روز گذشته رئیس فدراسیون سوارکاری در سفر به شهرکرد با مسئولین، متولیان ورزش و برخی فعالین این استان در حوزه پرورش اسب و سوارکاری دیدار و راهکارهای توسعه ” صنعت اسب ” در چهارمحال و بختیاری را بررسی کردند.
به گزارش روابط عمومی ، مسعود خلیلی در این نشست که به دعوت نماینده شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی برپا شد با اشاره به قابلیت های این استان از نظر جغرافیایی گفت: در کنار عجین شدن اسب با فرهنگ و پیشینه مردم این استان، وجود 2 دانشکده دامپزشکی در شهرکرد می تواند این استان را به سمت ساخت اولین بیمارستان تخصصی اسب کشور پیش ببرد.
خلیلی همچنین از آمادگی فدراسیون سوارکاری برای معرفی دامپزشکان این استان به فدراسیون جهانی برای کسب کرسی های بین المللی خبر داد و خواستار گسترش فعالیت بانوان در زمینه سوارکاری، احداث باشگاه های جدید، احیای پیست اسب دوانی و تشکیل “کارگروه تخصصی اسب” در این استان شد.
نماینده مردم شریف شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به لزوم بهره برداری از ظرفیت های این استان در توسعه صنعت پرورش اسب گفت: امروز در سطح جهان به این ورزش به عنوان صنعتی پر درآمد و اشتغالزا نگاه می شود.
احمد راستینه هفشجانی گفت: متاسفانه در سیاستگزاری ورزش کشور به قابلیت های خدادادی چهارمحال و بختیاری در این زمینه توجه نشده که انتظار داریم فدراسیون سوارکاری از این ظرفیت مغفول استفاده کند.
راستینه از رایزنی با بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در ورزش خبر داد و افزود: احداث کمپ تمرین در ارتفاع تیم های ملی فوتبال یکی از گام های اساسی برای معرفی ” اردوبام ورزش کشور ” است.
حمید کریمی، مدیر کل ورزش و جوانان نیز در این نشست با اشاره به آمار اشتغال در استان گفت: این ورزش با قابلیت های ویژه خود می تواند در اشتغال جوانان موثر باشد که باید زمینه توسعه زیر ساخت ها و آموزش مربیان را فراهم کنیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد