گزارش دومین وبینار آنلاین هندیکاپری با حضور فیلیپ اسمیت

ومین جلسه از سلسله جلسات وبینار تخصصی هندیکاپری لحظاتی قبل با حضور آقای فیلیپ اسمیت (پدر هندیکاپری مدرن و بنیانگذار رنکینگ اسب سال فدراسیون جهانی اسبدوانی ) برگزار شد.
از جمله سوابق فیلیپ اسمیت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
🔸 رییس و بنیان گذار کمیته هندیکاپری فدراسیون جهانی – 2012 تا کنون
🔸 رییس و عضو شورای پنج نفره انتخاب اسب سال و رنکینگ سال فدراسیون جهان
🔸 بنیانگذار جایزه اسب سال در فدراسیون جهانی اسبدوانی
🔸 بنیانگذار کمیته پترن و گریدینگ اروپا
🔸 رییس کمیته پترن اروپا از سال 2010 تا کنون
🔸 مشاور ارشد رییس فدراسیون جهانی در امور مدرن سازی و رده بندی کشورهای اسبدوانی 
🔸 عضو تیم انتخابی اسبهای بریدرز کاپ و مسئول انتخاب اسبهای شرکت کننده در سعودی کاپ
🔸 رییس کمیته هندیکاپری بریتانیا (BHA) در حد فاصل سال‌های 2007 تا 2016
🔸 مشاور ارشد و برنامه ریز اسبدوانی کشورهای هنگ کنگ، آرژانتین، اروگوئه، عربستان، بحرین و یونان
🔸 عضو و رییس شواری کتاب آبی و درجه بندی کشورهای عضو فدراسیون جهانی
🔸 مسئول کالیبراسیون ریتینگ اسبهای قرن 20 ام
🔸 و هندیکاپر برترین اسبهای تاریخ اسبدوانی نظیر فرانکل، انیبل، اروگیت، دوباوی، سی دی استارز، زنیاتا، جیانتس کازوی و… 
در ابتدای این جلسه توضیحاتی در مورد مسابقات اسبدوانی، نحوه کار ما در ایران و نژادهای مختلفی که در حال حاضر در ایران به رقابت می‌پردازند داده شد.
☑️ سپس آقای اسمیت از برخی کلیات سیستم ریتینگ بحث کرده و به مقایسه شیوه ریتینگ دهی در ایران و کشورهای برجسته اسبدوانی پرداخت. اسمیت سطح هندیکاپری ایران را بسیار بالا توصیف کرد. 
☑️ سپس به عنوان نمونه بر روی مسابقه ریتد کاندیشن کلاس1 برگزارشده در هفته نهم گنبدکاووس بحث و تبادل نظر شد. اسمیت 5 انتخاب را به عنوان حالت‌های ممکن معرفی کرد و گزینه پیشنهادی هندیکاپر ایرانی مسابقه را گزینه‌ای بسیار خوب توصیف کرد. در ادامه بر سر دو گزینه اصلی برا ریتینگ دهی به آن کورس بحث و تبادل نظر شد.
☑️ پس از آن اسمیت یکی از مسابقات فرانکل را به صورت تعاملی و با مشارکت هندیکاپرهای ایرانی ریتینگ داد و نوع نگاه هندیکاپرها به مسابقه و خوانش کورس آنها را بسیار حرفه‌ای و هم رده هندیکاپرهای کشورهای پارت1 ارزیابی کرد.
☑️ سپس پنل هندیکاپری ایران به آقای اسمیت معرفی شده و مسابقاتی به صورت نمونه روی آن محاسبه شد؛ کیفیت سامانه آنلاین هندیکاپری نیز از جمله مواردی بود که مورد تایید ایشان قرار گرفت.
☑️ در بخش‌های پایانی جلسه نیز بنا شد به زودی روی پنل فدراسیون جهانی اسبدوانی (IFHA) به کمیته هندیکاپری کشورمان نیز دسترسی داده شود. بنابراين سرهندیکاپر ایران نیز از این پس مانند سرهندیکاپر دیگر کشورها می‌تواند ریتینگ پیشنهادی خود برای مسابقات  گروه1 بین المللی را در این سامانه ثبت کند. 
☑️ همچنین با توجه به کیفیت بسیار بالای هندیکاپری در ایران در پایان جلسه  مذاکراتی نیز برای ورود ایران به پارت3 و کتاب آبی فدراسیون جهانی که تحت مدیریت ایشان است، صورت گرفت.
☑️ در بخش پرسش و پاسخ نیز  هندیکاپرها با آقای اسمیت درخصوص جدول WFA، مشکل اضافه وزن چابکسوارها، ریتینگ ورودی اسبهای 2به3 سال، پارامتر Lenghts/Second، اخلاق حرفه‌ای هندیکاپری و نحوه برخورد با استیناف ها بحث و تبادل نظر کردند.
❇️ گزیده‌هایی از این جلسه به زودی منتشر خواهد شد.
❗️ لازم به ذکر است سلسله وبینارهای تخصصی هندیکاپری طی هفته‌های آینده نیز با حضور یکی دیگر از برجسته‌ترین چهره‌های هندیکاپری جهان ادامه پیدا خواهد کرد.
کمیته هندیکاپری فدراسیون سوارکاری

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد